РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУ

 

У Києві привітали переможця Літературного конкурсу ім. Джона Буньяна 2017

"Літературний конкурс ім.Джона Буньяна" започатковано Відділом освіти УЦХВЄ та Служінням 5 ХЛІБІВ та 2 РИБИ у 2016 році з метою знайти та підтримувати нових талановитих авторів, які на високому рівні здатні донести до читача ідею спасіння і християнської моралі.

 

 

Вітання переможця конкурсу 2017

 

2 вересня 2017 р. на базі соціального центру київської церкви "Філадельфія" віншували цьогорічних переможців конкурсу, оповідання яких було видано окремою збіркою "Гіркі сливи".

Під час презентації книги кожен із присутніх фіналістів мав нагоду коротко розповісти про себе та про те, де почерпнув ідею для написання свого твору. А головний переможець, яким став харківський письменник Олексій Декань, крім того зачитав фрагмент зі свого оповідання, назва якого й озаглавила увесь збірник. Організатори вручили йому Почесний приз Літературного конкурсу ім. Джона Буньяна 2017 та грошову премію.

"Культура читання книги, на жаль, сьогодні занепадає, адже триває потужна інтервенція віртуального світу, візуалізації. Попри це нам треба виховувати любов до читання, – сказав завідувач відділу освіти УЦХВЄ Віктор Вознюк. – Літературне слово чудовий інструментарій, щоб прославити Бога". Він також  зауважив, що відділ освіти прагне розвивати різні напрямки служіння (творчі та мистецькі), адже Христос має бути прославлений у різних гранях.

Богдан Галюк, автор ідеї щодо організації конкурсу, секретар відділу освіти братерства, під час презентації зауважив, що література покликана підтримати руки Церкви у духовній боротьбі. А член журі конкурсу, головний редактор журналу "Благовісник" Юрій Вавринюк зізнався, що на початку конкурсних перегонів був дещо розчарований. Адже рівень оповідань – їх представили на суд журі близько сорока авторів – не відповідав очікуваному. Утім, чим ближче до фіналу, тим приємнішою ставала картина. (Справді, збірка оповідань "Гіркі сливи" читається на одному диханні та залишає багать чудових образів для розмірковування – ред.).

 

 

Презентація збірки "Гіркі сливи"

Після презентації розпочала роботу Літературна школа. Юрій Вавринюк говорив на тему "Гріх недбальства, або "грішний" погляд на "духовну" літературу". Він звернув  увагу присутніх – а в залі були як письменники, журналісти, так і поціновувачі їх творчості – на етичні проблеми, з якими доводиться стикатися літературним редакторам. Плагіат, графоманство, нездатність сприймати критику та інші неприємні моменти роботи з незрілими авторами.

Чудовий семінар під назвою "За ким дзвенить клавіатура" прочитала член журі конкурсу, уже відома, не лише в християнських колах, письменниця, авторка 12 книг у тому числі "Теплих історій до кави" Надійка Гербіш. Вона пояснила значення терміну "покликання письменника", відверто розповіла про роботу письменника в Україні та розповіла авторам початкiвцям як правильно сприймати критику. "Літературні конкурси дають стимул молодим авторам не стільки писати, скільки зібрати написане і дозволити комусь зазирнути туди. І дуже хочеться, щоби цей конкурс допоміг не лише відкрити нові імена, але й знайти справжні скарби у потаємних запилюжених шухлядах", - поділилася Надійка Гербіш.

Переможець конкурсу 2017 року, письменник-фантаст, редактор міжавторської збірки "Притчі ХХІ століття" Олексій Декань назвав свій семінар риторичним запитанням "Чи можуть християни писати фантастику?" (у цьому стилі, до речі, писали Клайв Льюїс, Джон Толкін, Джон Буньян). Окрім, власне, християнської фантастики, він говорив про помилки, яких часто припускаються молоді автори. Про те, з чого почати нову книгу та хто має бути взірцем актуального літературного тексту.

Завершилася школа жвавою дискусією і офіційним оголошенням Літературного конкурсу ім. Джона Буньяна 2018.

Увага! Той, хто придбає книгу "Гіркі сливи", отримає промокод для безкоштовного читання книги протягом місяця в онлайн-бібліотеці "Еквалібра".

Прес-служба УЦХВЄ

 

Більше фото >>>

Відеосюжет CNL (рос.) >>>

Новина на сайті InVictory (рос.) >>>

 


[відділ освіти][новини][матеріали][церковна освіта][академічна освіта][проекти][медіа][контакти]

 

Copyright © 2011 Відділ освіти ЦХВЄУ. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

Пишіть нам: info@chveu-osvita.org.ua