ГРОМАДСЬКА РАДА

 

Питання християнської моралі в новій школі

14 грудня 2016 року завідувач відділу освіти ЦХВЄУ Віктор Вознюк взяв участь у засіданні Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України.

 

 

Віктор та Алла Вознюки

 

Рада підвела підсумки роботи за рік та долучилася до дискусії навколо концепції "Нова українська школа". Ідея принципово нового підходу до навчання дітей у школі, яку презентував заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей, акумулювала в собі принципи освіти, за якими навчаються фінські, польські, канадські школярі. Суть її не лише у тому, щоб змінити структуру (школа стане 12-річною), а, насамперед, у нових підходах до навчання: учня планують розвантажити – обов’язковим для вивчення буде лише певний набір предметів, а решту він обиратиме за бажанням. У початкових 1-5 класах планується так зване "інтегроване навчання", з відмінною від нинішньої системою оцінювання. "Наша мета, щоб замість запитання: "Яку оцінку ти отримав у школі?" батьки запитували "Що нового ти дізнався сьогодні?" – пояснив заступник міністра.

Утім, як слушно зауважили члени Ради, предмет "Християнська етика" не ввійде до списку основних, а чи не означає це, що питання християнської моралі буде винесене на маргінес? Тому представники церков і релігійних організацій вирішили присвятити наступне засідання ради, яке відбудеться 8 лютого, виключно обговоренню "Концепції нової школи".

 

 

Засідання ради

Учасники засідання також торкнулися питання інформаційного забезпечення діяльності Громадської ради. Зокрема, прозвучала пропозиція створити каталог видань для розсилки матеріалів ради. Віктор Вознюк запропонував більш широко використовувати можливості ЗМІ на місцях: "При конфесіях у нас у кожного є радіо- та телестудії, чому би нам не об’єднатися, щоб почати виробництво хоча би міні-сюжетів про роботу ради, щоб потім транслювати на радіо та на обласних телеканалах", - зауважив Віктор Володимирович. Він також запропонував свою допомогу у створенні групи в соцмережі Фейсбук.

Члени ради висловили свої критичні зауваження до тексту "Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді", яку наразі реалізовує Мiнiстерство молоді та спорту України. Обговорили складну ситуацію, що складалася із виданням журналу "Слово вчителю"– одним із кращих в Україні видань у цій галузі. А також схвалили плани на наступний рік.

ЦХВЄУ

 


[відділ освіти][новини][матеріали][церковна освіта][академічна освіта][проекти][медіа][контакти]

 

Copyright © 2011 Відділ освіти ЦХВЄУ. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

Пишіть нам: info@chveu-osvita.org.ua