КРУГЛИЙ СТІЛ

 

"Освіта і наука: формування особистості на основі християнських цінностей"

22 грудня 2015 року у Верховній Раді України за ініціативою народних депутатів та Радимолодих учених при Міністерстві освіти і науки України відбувся Всеукраїнський круглий стіл.

 

 

Учасники

 

Близько 100 вчених різних наукових галузей знань з усіх регіонів України приїхали у столицю з метою презентації своїх наукових досліджень з питань: впливу християнства на розвиток України та інших країн світу, оцінки християнських цінностей, як фактора впливу на розвиток науки і освіти у світі та формування цінностей у громадян України.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич зазначила, що основною складовою при здобутті освіти є формування системи цінностей. Знання є значно швидкоплинніші ніж система цінностей, яка дозволяє дитині робити правильний вибір, приймати рішення, спрямувати свою життєву дорогу. Новий закон "Про освіту" повинен дати відповідь на питання, що лежить в основі цінностей українців, які себе ідентифікують як християнську державу, що себе вважає частиною європейського культурного простору. "Принцип невтручання у справи не означає, що церква і освіта не можуть взаємодіяти. Виховання людини є найкращим полем такої взаємодії", - підкреслила народний депутат.

 

 

Президія

Член Ради молодих учених при Міністерстві освіти інауки Ольга Романенко зазначила, що все частіше науковці проводять дослідження і виявляють тісний зв’язок впливу світогляду людей на економічне, а також суспільне життя країн. Ігнорування духовних чинників у наукових дослідженнях і міф про те, що "релігія і наука є не сумісні", досі мають негативний вплив на формування спеціалістів в університетах країни. Особливий інтерес викликала статистика Світового банку щодо оцінки впливу християнства на соціально-економічний розвиток країн, у якій наводилася вражаюча статистика стосовно економічного рівня країн залежно від їх віросповідання та світогляду громадян.

Народні депутати та науковці з позиції християнських цінностей обговорили шляхи вирішення нагальних проблем у науці та освіті: лобіювання законопроектів, які б захищали християнські цінності, зокрема, родинні; широке впровадження у вищих освітніх закладах предмету християнської етики, християнської культури. У ВНЗ – запровадження курсів християнської філософії, економіки, політології, родинознавства та утворити факультети богослов’я, які є в більшості Університетах Європи.

Учасники круглого столу вирішили створити асоціацію вчених-християн, проводити щорічний форум, на якому презентувати дослідження і проекти щодо поглиблення науки і освіти на основі християнських цінностей, розширити взаємодію із міжнародними науковими і освітніми закладами, що поділяють християнський світогляд.

За інформацією Інституту модернізації змісту освіти.

 


[відділ освіти][новини][матеріали][церковна освіта][академічна освіта][проекти][медіа][контакти]

 

Copyright © 2011 Відділ освіти ЦХВЄУ. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

Пишіть нам: info@chveu-osvita.org.ua