ДИПЛОМИ

 

Міносвіти буде визнавати дипломи духовних навчальних закладів

Уряд затвердив Порядок державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами.

 

 

Дипломи визнають

 

Відповідна Постанова Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року № 652 нещодавно була оприлюднена на Урядовому порталі.

Згідно Постанови Кабміну, державне визнання таких документів здійснює Міносвіти. Підставою для цього є заява фізичної особи (власника документа) або клопотання релігійного центру (управління), що подається за умови наявності заяви фізичної особи. Рішення міністерства за результатами розгляду заяви може бути оскаржено у судовому порядку.

Визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання здійснюється за рівнями та ступенями вищої освіти за галуззю знань «Богослов’я», що передбачає видачу документів державного зразка.

Розгляд поданих документів буде здійснюватися Комісією з державного визнання документів про вищу духовну освіту, яка встановлює еквівалентність рівня здобутої у вищих духовних навчальних закладах освіти освітньому рівню системи освіти України шляхом визначення відповідного або найбільш близького рівня та ступеня вищої освіти, за яким можливе визнання документа про вищу духовну освіту.

Визнання і встановлення еквівалентності документів про вищу духовну освіту, виданих вищими духовними навчальними закладами, відбуватиметься як платна адміністративна послуга Міністерства освіти і науки. Розмір плати за цю адміністративну послугу становитиме 51 гривень – для фізичних осіб та 85 гривень – для юридичних осіб.

"Попереду ще підготовка наказів МОН на виконання постанови, і вже до кінця року, я думаю, буде запущений механізм процедури визнання", – прогнозує Віталій Хромець, доцент кафедри культурології НПУ ім. М. П. Драгоманова та член робочої групи Міносвіти по розробці підзаконних актів у сфері визнання документів вищих духовних навчальних закладів.

ІРС

 


[відділ освіти][новини][матеріали][церковна освіта][академічна освіта][проекти][медіа][контакти]

 

Copyright © 2011 Відділ освіти ЦХВЄУ. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

Пишіть нам: info@chveu-osvita.org.ua