ГРОМАДСЬКА РАДА ПРИ МОН

 

Відбулося засідання Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН

11 лютого в Міністерстві освіти і науки України відбулося перше у 2015 році засідання Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН.

 

 

Голова ради В. Марущенко

 

У засіданні взяли участь представники церков, релігійних та громадських організацій, представники Міністерства та Інституту модернізації змісту освіти.

Відповідно до порядку денного засідання, члени Громадської ради обговорили питання плану діяльності на 2015 рік, розроблення порядку державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання осіб, які на день набрання чинності цим законом здобули освіту, захистили дисертації на здобуття наукових ступенів та отримали вчені звання у вищих духовних навчальних закладах, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законодавством порядку; правового та інституційного забезпечення створення та діяльності аспірантури, докторантури та спеціалізованих вчених рад вищих духовних навчальних закладів і подальшого визнання присуджених ними наукових ступенів з наукових спеціальностей, що входять до галузі науки "Богослов’я", а також порядку присвоєння вчених звань науково-педагогічним працівникам вищих духовних навчальних закладів.

Під час засідання Юрій Решетніков нагадав, що з метою підготовки пропозицій щодо підзаконних нормативних актів, передбачених прикінцевими та перехідними положеннями Закону України "Про вищу освіту", робочою групою з представників Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями напрацьовано пропозиції щодо проекту Порядку затвердження рішень про присвоєння вчених звань у вищих духовних навчальних закладах. Він також підкреслив, що за час громадського обговорення та розміщення проекту на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки ніяких суттєвих зауважень не надходило. За словами Юрія Решетнікова, сьогодні робоча група відчуває підтримку з боку Міністерства щодо дотримання інтересів релігійних організацій, і ця партнерська взаємодія впливає на результат роботи.

 

 

Учасники зустрічі

Учасники засідання розглянули питання щодо створення та діяльності аспірантури, докторантури та спеціалізованих вчених рад вищих духовних навчальних закладів, а також наукових ступенів з наукових спеціальностей. Громадською радою прийнято рішення щодо перенесення спеціальності "Релігієвознавство" з галузі знань "Богослов’я" до галузі знань "Філософія" та передбачити у галузі знань "Богослов’я" єдину спеціальність. Представниками ради також запропоновано створити робочу групу щодо підготовки паспорта спеціальностей.

Члени Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН затвердили з доповненнями план діяльності на 2015 рік, схвалили проект Порядку державного визнання документів про вищу освіту.

Учасники засідання також заслухали пропозицію щодо викладання курсів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах країни, підготовки вчителів та змісту.

Міністерство освіти і науки України

 


[відділ освіти][новини][матеріали][церковна освіта][академічна освіта][проекти][медіа][контакти]

 

Copyright © 2011 Відділ освіти ЦХВЄУ. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

Пишіть нам: info@chveu-osvita.org.ua