ПОДІЯ

 

Рівненська Духовна Семінарія: 25 років служіння

РДСА відзначила свій 25-річний ювілей, який відбувся 27 вересня 2014 року на базі церкви "Свята Трійця" м. Рівного.

 

 

Ректор РДСА Олександр Третяк

 

Аби згадати досягнення та довгу дорогу розвитку біблійного закладу, на свято з’їхалися студенти, викладачі та випускники РДСА.

Ректор семінарії Олександр Третяк закликав усіх до молитви з подякою Богу за всіх, хто брав участь у започаткуванні духовної освіти. Особливої уваги заслуговує засновник закладу Павло Купріянович Василець.

"Саме йому Господь поклав у серце таку ідею, – зазначив Олександр Третяк. – Подякуймо Господу, Який дав сили пройти через перешкоди і втілити цей задум в життя". За весь період свого існування семінарія підготувала 8600 випускників, зокрема місіонерів, пасторів, регентів, молодіжних керівників, вчителів Недільної школи.

 

 

Віктор Вознюк

Спогадами про початок праці семінарії поділилися директор місії "Без кордонів" Микола Богданець, завідуючий відділом освіти області Петро Музичук, а також єпископ ЦХВЄ Рівненщини Віктор Боришкевич.

Багато щирих привітань і побажань подальшої плідної праці прозвучали від випускників, друзів і партнерів, яких за роки праці назбиралося чимало. Зокрема, вітання першого заступника голови об`єднання ХВЄ Волині Василя Паламарчука, директора місії "Агапе" Сергія Нестерука, замісника керівника відділу служіння глухих України Ігоря Заболоцького, директора місії милосердя "Добрий самарянин" Ростислава Боришкевича, ректора Слов’янського Університету Вашингтона (США) Миколи Віннічука, Фредеріка Квасі Інтьямо із Республіки Гана (Африка).

Справжньою прикрасою свята став об’єднаний хор випускників Музичного факультету РДСА під керуванням Бойко Наталії Богданівни.

 

Церква ХВЄ "Свята Трійця"

 

"З різних куточків нашого краю з’їжджаються молоді хлопці та дівчата, щоб і надалі вдосконалювати свою майстерність і славити Господа піснею", - зазначають організатори свята.

Викладачі семінарії зазначають, що обов’язком кожного християнина є зростання у пізнанні Бога та Його волі.

"Мета Рівненської духовної семінарії – допомогти усім бажаючим вчитися, заохотити молодих і старших здобувати знання і застосовувати їх у подальшій праці. Саме тому без корисних порад, вчення не відбувається жоден захід РДСА. І цього дня без духовної поживи не залишився кожен, хто прибув на свято", - зауважують організатори.

Пастор, місіонер, директор Східноєвропейського Лідерського Форуму Ярослав Лукасік наголосив на важливості місії та покликання для кожного християнина. "Коли хтось хоче за Мною йти, хай зречеться себе самого, візьме свій хрест і йде за Мною" (Мт.16:24). Служитель зауважив, що для слідування за Христом треба було виконати дві умови. "Перша – зректися себе, тобто перестати жити за правилом "я – центр Всесвіту", кожного дня вбивати у собі егоїста. Друга – взяти свій хрест. Христос не мав на увазі якісь страждання, про які часто люди кажуть: "Це мій хрест". Для Самого Сина Божого хрест став метою життя, Його місією, засобом примирення людей і Отця. Так само і ми були створені для певної місії, і це не набуття якогось земного капіталу, нерухомості, автомобіля. Все, що ми тут маємо - це засіб для виконання Божої мети", - зазначив Ярослав Лукасік.

 

 

Служителі та гості свята

Пастор-місіонер звернув увагу на те, що хрест для нас – це добрі вчинки, задля яких ми народжені, а саме: нести у світ світло Євангелії, кликати людей до примирення із Творцем, бути у своїх ділах послідовниками Христа.

"Хрест Христа для нас – це ключ до неба. Бог шукає людей, які візьмуть свого хреста, які будуть думати і діяти так, як того хоче Він, девізом котрих стануть слова Христа: "Хліб Мій – чинити волю Того, Хто послав Мене", - наголосив він.

Серед присутніх на святі був і керівник відділу освіти ЦХВЄУ Віктор Вознюк. Багато років він був членом євангелізаційної групи, тому цю справу знає "зсередини".

 

Віктор Боришкевич

 

З плином часу та змінами у суспільстві повинні мінятися і методи донесення людям Євангелії. Саме про це розмірковував спікер. Він окреслив вектори євангелізації української церкви.

Служитель розповів про важливість не лише зовнішньої євангелізації, але й про євангелізацію воцерковленого молодого покоління, яке у жодному випадку не можна втрачати.

Присутні на ювілеї РДСА кажуть, що програма свята була цікавою і корисною. Вони змогли зустрітися зі давніми друзями.

"Знову і знову лунали подяки випускників їхнім наставникам. Сподіваємося, Господь і надалі благословить всіх, хто робить вклад у працю Рівненської духовної семінарії, зміцнить їхні серця і руки", - кажуть організатори 25-річного ювілею Духовної семінарії.

Оксана Вітюк, викладач РДСА

 


[відділ освіти][новини][матеріали][церковна освіта][академічна освіта][проекти][медіа][контакти]

 

Copyright © 2011 Відділ освіти ЦХВЄУ. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

Пишіть нам: info@chveu-osvita.org.ua